Annamaria Björklin
Bibliotekschef (programverksamhet)
Telefon 0278 - 251 33
annamaria.bjorklin@bollnas.se

Anna-Lena Aspenfelt (vikarie)
Bibliotekarie (faktalitteratur, film)
Telefon 0278 - 251 31
anna-lena.aspenfelt@bollnas.se

Lena Björklin
Biblioteksassistent (data- och systemansvar, hemsida)
Telefon 0278 - 253 15
lena.bjorklin@bollnas.se

Sofia Eliasson
Bibliotekarie (ungdomsansvarutställningar, programverksamhet)
Telefon: 0278-253 21
sofia.eliasson@bollnas.se

Michael Ericsson
Biblioteksassistent (boken kommer)
Telefon 0278 - 251 31
michael.eriksson@bollnas.se

Ann-Katrin Eriksson
Biblioteksassistent på Arbrå bibliotek (krav, räkningar)
Telefon 0278 - 413 46, mobil 072-5609363
ann-katrin.eriksson@bollnas.se

Anette Helgesson (vikarie)
Barnbibliotekarie (barnlitteratur, barnvisningar)
Telefon 0278 - 255 27
anette.helgesson@bollnas.se 

Ingrid Larsson
Biblioteksassistent (fakturor)
Telefon 0278 - 253 07
ingrid.larsson@bollnas.se

Avan Rahim
Bibliotekarie (facklitteratur, fjärrlån, hälsingelitteratur)
Telefon 0278 - 256 77
avan.rahim@bollnas.se

 

Bollnäs bibliotek

Odengatan 17 B
821 43 Bollnäs

Skicka e-post
0278 - 251 31